Atrankos kriterijai - paskutinis juodraštis

Sudėjome galutinį sąrašą kriterijų, kurie dar bus teikiami kitiems atrankos komiteto nariams, bet yra jau gan gerai apgalvoti.

Pradėkime nuo to, ką turime paskirstyti ir į ką vyksta atranka.

Vietų pyragas išsidalina šitaip:

725 vietos, iš kurių:

10% - taigi, maždaug 73, bus skirtos įvairioms, vadinkime, pagalbinėms paslaugoms - kavinės, teisininkai ir pan. 90% - taigi, maždaug 652, bus skirtos technologinėms įmonėms.

Kitu pjūviu paėmus tas pačias darbo vietas, gauname:

20% - taigi 145 darbo vietos bus ne iš Vilniaus (iš užsienio arba kitų Lietuvos miestų). 80% - taigi 580 darbo vietos bus iš Vilniuje įsikūrusių įmonių.

Tame 20% turi įtilpti ir 12 vietų, kurias mes suteiksime nemokamai pagal atrankos kriterijus. Jos visos bus įmonėms iš užsienio. Taip pat, čia svarbu paminėti, kad pagalbinių paslaugų įmonės taip pat gali būti iš užsienio ar kitų miestų. Pvz. jeigu susikurs koks Europos IT teisę gerai išmanančių teisininku startupas arba įsisteigs kokia nors inovatyvi kavos laboratorija (pavyzdžiai išgalvoti).

O atrinksime pagal tokią gana aiškią lentelę, kurioje šie stulpeliai:

  • Vieta - iš Vilniaus, kito miesto ar užsienio padeda įmonei pretenduoti į tam tikras vietas.
  • Registracijos data - jeigu įmonė jaunesnė nei penki metai, ji gauna vieną balą.
  • Industrijos atitikimas - komisijos įvertinamas pagal veiklos aprašymą, suteikiamas nulis, vienas arba du balai.
  • Motyvacija ir galima vertė parkui - komisijos įvertinama pagal pateiktą tekstą su aprašymu kaip įmonė tai įsivaizduoja, suteikiamas nulis, vienas arba du balai.
  • Orientacija į užsienio rinkas - čia binarinis dėmuo, kurį įmonė pati įvardina, arba orientuojamasi arba ne ir pagal tai arba skiriamas vienas balas arba ne.
  • Pasiekimai (įvairūs apdovanojimai ir pan.) - įvertinami pagal įmonės pateiktą informaciją ir komisijos vertinami nuo 0 iki 2 balų.

Daugiausiai viena paraišką teikianti kompanija gali gauti 8 balus. Pusę ir daugiau komiteto balų surinkę atrankos dalyviai laikomi patvirtintais ir kviečiami įsikurti parke. Yra septyni komiteto nariai, taigi tai reiškia, kad viso reikia surinkti 29 arba daugiau balus.

Mažiau balų surinkę dalyviai gali būti peržiūrimi ir naujai vertinami vėlesnėse atrankose. Apie atrankas bus skelbiama iš anksto.

Posted in Vilnius Tech Park atrankos komitetas on Mar 22, 2016